• +48 502 21 31 22

Zakaz wychodzenia z domu. Rząd zaostrza zasady kwarantanny

Projekt: Gospodarka

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu ograniczenia przemieszczania. Wyjście z domu będzie możliwe tylko w przypadku drogi do i z pracy, wolontariatu w walce z epidemią czy niezbędnych spraw życia codziennego jak zakupy spożywcze.

– Wdrażamy ograniczenia w przemieszczaniu się. To bardzo trudna faza – ograniczenia dotyczą każdego z nas. Ta decyzja jest niezbędna, by maksymalnie ograniczyć naszą aktywność. Wszystkie sprawy poza niezbędnymi odłóżmy na później – powiedział premier.

Wprowadzono także zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób, nie tyczy się to członków rodziny. – Wprowadzimy również ograniczenia dotyczące komunikacji publicznej – dopuszczalna liczba pasażerów to miejsca siedzące podzielone przez dwa. Nie może być tłoku, musi być dystans. Zostawmy te środki dla osób, które muszą udać się do zakładu pracy czy do sklepu – powiedział premier.

W mocy pozostają wszystkie dotychczasowe ograniczenia, czyli ograniczenie w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej.

– Wprowadzamy #ZostańmyWDomu w życie – poza najważniejszymi sytuacjami jak wyjście do sklepu, apteki czy wyprowadzenie psa. Bądźmy rozsądni, ratujmy życie swoich bliskich oraz zdrowie i życie medyków, bo oni są na pierwszej linii frontu – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Zobacz więcej na raciborz.com.pl

/oprac. c/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka