• +48 502 21 31 22

Ekologia w Kuźni Raciborskiej

Projekt: Ekologia

Na temat inwestycji realizowanych na terenie Kuźni Raciborskiej z udziałem środków unijnych rozmawiali wicemarszałek Wojciech Kałuża z władzami gminy.

Burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha złożył podziękowania władzom województwa śląskiego za otrzymane wsparcie oraz kooperację w zakresie poprawy jakości powietrza. Podsumował również realizowane na terenie gminy projekty.

Gmina Kuźnia Raciborska dostała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 dofinansowanie w kwocie 2,5 mln zł na realizację projektu związanego z termomodernizacją ośmiu budynków użytku publicznego. Projekt w całości wyniósł 3,5 mln zł.

Ponadto gmina otrzymała unijne dofinansowanie w kwocie 6,3 mln zł na montaż odnawialnych źródeł energii. Projekt w całośniu wyniósł 8 mln zł. W ramach projektu w gminnych gospodarstwach domowych zostanie zamontowanych 408 instalacji.

Burmistrz napomknął również o zrealizowanych inwestycjach na terenie gminy, czyli o zakończonym remoncie drogi przy ul. Powstańców, a także modernizacji zabytkowej stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach, którą na własne oczy mógł zobaczyć wicemarszałek.

Wicemarszałek Wojciech Kałuża powiedział, że inwestowanie w poprawę jakości powietrza, termomodernizację oraz odnawialne źródła energii opłaca się, ponieważ ma realne przełożenie na jakość życia mieszkańców województwa. Dodał rówież, że wierzy w siłę, jaką mają samorządy, dlatego widzi jak ważne jest to, by spotykać się i dyskutować o kwestiach ważnych dla mieszkańców. Podkreślił także rolę środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego w zasilaniu gospodarkii rozwoju regionu oraz w poprawe jakosci życia mieszkańców.

oprac. MTC
/na podstawie: www.slaskie.pl/
fot.: www.slaskie.pl

Podobe artykuły

Wyszukiwarka