• +48 502 21 31 22

Powiedz nam jak śpisz, a my Ci powiemy kim jesteś!

Branża: Dekoracje i wyposażenia wnętrz

Nie od dziś wiadomo, że pozycja, w której zasypiamy, ma ogromny wpływ na nasze organy wewnętrzne, ale również pozwala z punktu psychologicznego określić cechy charakteru człowieka.

Artykuł opracowany przez:

Salon Firmowy KOŁO Mirosław Malik

materace i łóżka dla zdrowego snu. Oddział w Racibórzu

Firma działa w branżach:
Sklepy z meblami
Dekoracje i wyposażenia wnętrz

 

Najbezpieczniejsza pozycja do spania to pozycja na wznak, a osoby o takich preferencjach są zdyscyplinowane, dążące do celu, pedantyczne…  Śpiąc w ten sposób, nasze organy wewnętrzne odpoczywają, dbamy o układ pokarmowy, nie obciążamy stawów kolanowych, biodrowych oraz barków, ale pod warunkiem, iż nasze podłoże do spania jest średniej twardości. To bardzo ważne, by nasz kręgosłup w takiej pozycji układał się w literkę „s”, a jest to możliwe dzięki materacom, które mają dużo punktów podparcia, np. z pianek lateksoidalnych, termoelastycznych czy też materace ze sprężynami  kieszonkowymi. Jeśli nasz materac będzie zbyt twardy, obudzimy się rano zmęczeni, obolali i rozdrażnieni, a co najgorsze NIEWYSPANI! 
 
A co z osobami śpiącymi na boku?  Z pewnością jest to najpopularniejsza pozycja do spania, niektórzy mają ulubioną stronę, niektórym jest bez różnicy - czy to lewy, czy prawy bok. Według psychologów osoby zasypiające w ten sposób są bardziej wrażliwe i delikatne, nieco nieśmiałe i empatyczne.  Jednak czy spanie na boku jest zdrowe dla naszego kręgosłupa? Tak – jeśli zadbamy o właściwe jego podparcie, zbyt twarde podłoże może obciążać kolana, biodra oraz bark, może powodować drętwienia nóg oraz rąk itp. Dlatego nie zmieniajmy naszych upodobań, wybierzmy materac, który będzie dopasowywał się do ciała, średniej twardości. Mogą to być materace ze sprężynami w kieszonkach, z pianki termoelastycznej czy z naturalnego kauczuku.
 
Na koniec osoby towarzyskie, ciekawe świata oraz marzyciele – pozycja na brzuchu. Śpiąc w takiej pozycji miewamy najwięcej marzeń sennych, ale i też uwaga! Najbardziej obciążamy odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Dobrym rozwiązaniem jest zmiana pozycji lub materace miękkie. Pamiętajmy, że śpiąc na brzuchu, nasze organy wewnętrzne są narażone na największy ucisk i następuje delikatne niedotlenienie. Proponujemy w tym przypadku materace z pianek wysokoplastycznych soft, lateksów termoelastycznych embrance.
 
A co w sytuacji, gdy w nocy ciągle zmieniamy pozycję? Powodem może być stres, zbyt duże zmęczenie organizmu lub głód. Wtedy pojawia się wątpliwość! CZY MAMY DOBRZE DOBRANY MATERAC!?
 
Należy również pamiętać o ergonomicznej poduszce, która będzie utrzymywała głowę w odpowiedniej pozycji. Na zbyt wysokiej bądź niskiej poduszce jesteśmy narażeni na skurcze i drętwienia szyi, bóle głowy a nawet chrapanie!
 
Po więcej porad zapraszamy do naszego Salonu w Raciborzu przy ulicy Nowej 1A, bez względu na typ osobowości i sposób zasypiania na klientów czekają atrakcyjne rabaty oraz promocje!
 
A wszystko w trosce o dobry sen!!!

Najbezpieczniejsza pozycja do spania to pozycja na wznak, a osoby o takich preferencjach są zdyscyplinowane, dążące do celu, pedantyczne… Śpiąc w ten sposób, nasze organy wewnętrzne odpoczywają, dbamy o układ pokarmowy, nie obciążamy stawów kolanowych, biodrowych oraz barków, ale pod warunkiem, iż nasze podłoże do spania jest średniej twardości. To bardzo ważne, by nasz kręgosłup w takiej pozycji układał się w literkę „s”, a jest to możliwe dzięki materacom, które mają dużo punktów podparcia, np. z pianek lateksoidalnych, termoelastycznych czy też materace ze sprężynami kieszonkowymi. Jeśli nasz materac będzie zbyt twardy, obudzimy się rano zmęczeni, obolali i rozdrażnieni, a co najgorsze NIEWYSPANI!

 

A co z osobami śpiącymi na boku? Z pewnością jest to najpopularniejsza pozycja do spania, niektórzy mają ulubioną stronę, niektórym jest bez różnicy - czy to lewy, czy prawy bok. Według psychologów osoby zasypiające w ten sposób są bardziej wrażliwe i delikatne, nieco nieśmiałe i empatyczne. Jednak czy spanie na boku jest zdrowe dla naszego kręgosłupa? Tak – jeśli zadbamy o właściwe jego podparcie, zbyt twarde podłoże może obciążać kolana, biodra oraz bark, może powodować drętwienia nóg oraz rąk itp. Dlatego nie zmieniajmy naszych upodobań, wybierzmy materac, który będzie dopasowywał się do ciała czyli taki o średniej twardości. Mogą to być materace ze sprężynami w kieszonkach, z pianki termoelastycznej czy z naturalnego kauczuku.

 

Na koniec osoby towarzyskie, ciekawe świata oraz marzyciele – pozycja na brzuchu. Śpiąc w takiej pozycji miewamy najwięcej marzeń sennych, ale i też uwaga! - najbardziej obciążamy odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Dobrym rozwiązaniem jest ułożenie w innej pozycji lub zamiana materaca na miękki. Pamiętajmy, że śpiąc na brzuchu, nasze organy wewnętrzne są narażone na największy ucisk i następuje delikatne niedotlenienie. Proponujemy w tym przypadku materace z pianek wysokoelastycznych soft, lateksów termoelastycznych embrance.

 

A co w sytuacji, gdy w nocy ciągle zmieniamy pozycję? Powodem może być stres, zbyt duże zmęczenie organizmu lub głód. Wtedy pojawia się wątpliwość! CZY MAMY DOBRZE DOBRANY MATERAC!?

 

Należy również pamiętać o ergonomicznej poduszce, która będzie utrzymywała głowę w odpowiedniej pozycji. Na zbyt wysokiej bądź niskiej poduszce jesteśmy narażeni na skurcze i drętwienia szyi, bóle głowy a nawet chrapanie!

 

Po więcej porad zapraszamy do naszego Salonu w Raciborzu przy ulicy Nowej 1A, bez względu na typ osobowości i sposób zasypiania .Na klientów czekają atrakcyjne rabaty oraz promocje!

 

 

A wszystko w trosce o dobry sen!!!

 

 

Salon Firmowy

ul. Nowa 1A

47-400 Racibórz

Tel. 603 500 909

 

www.salon-materacy.pl

 

 

 

Podobe artykuły

Wyszukiwarka